KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 7449318
nr 744 9318
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Färgetsning, Hasse Lindroth (f. 1938), "Söderstation", signerad-97, 29x25
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
måndag 27 februari 2012
kl 19:22:04
500 kr
150 kr
300 kr
400 kr
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth